ויקיפליי | כל מה שרציתם לדעת על "אידיש נחת" • האזינו >>

סקירה מוזיקלית על מקהלת הילדים "אידיש נחת"

היסטוריה:

בשנת תשע"ג 2013 החליט יוסי גרין לחזור לעבוד עם מקהלות ילדים, בעבר עבד עם פרחי לונדון שאיתם גם התחיל את הקריירה המוזיקלית שלו, וגם עם פרחי צליל וזמר ועוד, אלא שהפעם הוא רצה להקים משהו חדש שמחובר גם עם העבר ולכן פנה למוישי קרויס חסיד סאטמר תושב קריית יואל שהיתה לו מקהלה ילדים באזור בשביל הקלטות לאלבומים שונים. ויחד הם הקימו את המקהלה.

אלבומים:

בשנת תשע"ד יצא אלבום הבכורה של המקהלה בשם "אידיש נחת מתנה טובה". הדיסק זכה להצלחה יוצאת מן הכלל, עם להיטים גדולים כמו "כי לך טוב" "הטוב", וגולת הכותרת ה"מגה להיט" "התקבצו מלאכים".

בעקבות ההצלחה הגדולה, בשנת תשע"ו יצא האלבום השני "סיבבן במצוות" שכלל גם את הלהיט "כי אין לנו מלך".

בשנת תשע"ח יצא האלבום השלישי בשם "מזמור שיר לעתיד לבוא".

באותה שנה יצא גם אלבום מיוחד של שירי שבת בשם "שבת אידיש נחת" בשיתוף פעולה עם גדולי הזמר החסידי בארה"ב כולל שיר חדש בשם "דרור יקרא" עם יוסי גרין.

בשנת תש"פ הוציאה המקהלה את האלבום הרביעי "אמונה וביטחון" עם השיר "ולימדתם אותם".

באותה שנה יצאו גם עוד שני אלבומים מיוחדים של ניגוני חב"ד-ליובאוויטש בשם "חב"ד 4 עם משה לאופר" וניגוני סקולען בשם אידיש נחת סקולען.

יש לציין כי מאז אלבום הבכורה מבצעת המקהלה בכל אלבום מחדש את אחד מלחניו הפופולריים של גרין, באלבום הראשון בסדרה (מתנה טובה) ביצעה המקהלה את השיר "אדרבא". בשני היה זה "א שיינא חלום". בשלישי היה זה "קול ברמה" המיתולוגי. וברביעי "כי המצווה".

בין חברי המקהלה בעבר ובהווה ניתן למנות ילדי פלא שהתפרסמו בזכות עצמם, דוגמת אברהם חיים גרין, יענקי גרין, יוסי לקס, ועוד.

מוקד הפעילות של המקהלה היא במונרו ילדי המקהלה ברובם ממונרו אך גם ממונסי ושיכון סקווירא.

הופעות:

המקהלה מופיעה רבות ברחבי ניו יורק, והיא הופיעה כבר במעמדים ואירועים תורניים מרכזיים בארצות הברית והכל בניצוח מנהל ומנצח המקהלה משה קראוס.

ויקיפליי בהגשת שניאור גרינפלד • האזינו >>

פינת ה"ויקיפליי" משודרת כל מוצ"ש ב23:00

כאן בקול פליי 107.6FM

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן